به فروشگاه اینترنتی آبینه خوش آمدید.

نصب دستگاه تصفیه آب

نصب دستگاه تصفیه آب از بخش های مهم پس از تهیه دستگاه، برای استفاده از آبی سالم و با کیفیت است. این کار به دلیل اهمیت بالا، باید به بهترین شکل و با اصول صحیح انجام شود. لازم به ذکر است این کار از جمله خدمات ارائه شده توسط مجموعه آبینه به مشتریان عزیز می باشد. تا با اطمینان خاطر پس از تهیه دستگاه مورد نظر، از کیفیت آب خروجی و البته نصب صحیح دستگاه خود آسوده خاطر باشند. برای اینکه نصب به درستی انجام شود، باید مراحل را به دقت اجرا کرد. تا آب خروجی از دستگاه با کیفیت و با فشاری مناسب همراه باشد. چرا که هدف از تهیه دستگاه تصفیه آب ، نوشیدن آبی سالم و گوارا است.

نصب دستگاه تصفیه آب

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

آبینه مرکز تخصصی فروش انواع دستگاه های تصفیه هوا، آب، صنعتی، دارای سیستم اسمز معکوس واقع در منطقه 22 تهران می باشد. این مجموعه به عنوان نمایندگی رسمی برندهای فلکس تک، ایزی ول، لونا واتر، آکوا جوی و شرکت معصومی شناخته می شود. همچنین آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه سرویس و تعمیر قطعاتبه شما مشتریان گرامی می باشد. تمامی خدمات توسط پرسنل و تکنسین های دوره دیده این مرکز به شما عزیزان ارائه می گردد. مهم ترین اصل در این مجموعه مشتری مداری و حفظ حقوق مشتری در هر شرایطی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید.

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر هایی که در دستگاه تصفیه آب وجود دارد تقریبا ۹۹.۹۱٪ از ناخالصی های آب را از بین می برد. این ناخالصی ها شامل مواد شیمیایی مضر مثل کلر، نمک، سرب و ماسه است. یکی از مشکلات آب لوله کشی شهری وجود مقدار زیاد کلر در آن است که به دلیل ضدعفونی آب به آن اضافه می شود. اگر کلر از منابع آب حذف نشود به صورت بخار یا گاز از شیرهای آب خارج می شود که این بخار سرطان زا است و امکان افزایش به آسم و آلرژی را افزایش می دهد علاوه براین گاز کلر مشکلاتی مانند احساس خستگی و سردرد را به همراه دارد. اگر شما از آب تصفیه نشده استفاده می کنید باید در طول روز چندین بار پنجر ها را باز کنید تا اثرات گاز کلر از بین برود.

دستگاه تصفیه آب با فیلتر هایی که دارد باعث می شود تا آب سالم به دست شما برسد.گرچه آب لوله کشی با عبور از سیستم تصفیه شهری بسیاری از آلودگی های خود را از دست می دهد اما همچنان نمی توان گفت که تمام آلودگی های موجود در آب را حذف می کند و به تنهایی برای تصفیه آب کافی نیست.

تست و راه اندازی دستگاه

همه ی محفظه ها را به منظور کنترل و اطمینان خاطر از وجود کارتریج ها بررسی کنید. باید فشار منبع به درستی بررسی و بین 5 تا 10 PSI قرار داشته باشد. اگر فشار روی اعداد استاندارد قرار نداشت، باید فشار و باد منبع مجدد تنظیم شوند. سپس شیر منبع را باز کرده و سپس دو شاخه را به برق بزنید. بعد از انجام این کار محل اتصالات را به خوبی بررسی نمایید تا مشکل نشتی نداشته باشد. پس از اطمینان خاطر از کارکرد درست دستگاه، اجازه دهید تا همچنان به کار خود ادامه دهد. تا زمانی که منبع کاملا پر و پمپ خاموش شود. پس از این کار جهت تخلیه آب منبع، دو شاخه را از برق بکشید. سپس می توانید شیر برداشت را باز کنید تا آب تخلیه شود.
راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

اتصال و نصب شیلنگ های تصفیه

در ادامه مراحل نصب دستگاه تصفیه آب، از 4 عدد شیلنگ به منظور ایجاد ارتباط بین بخش های مختلف دستگاه استفاده می شود. در این مرحله باید با کمک یک شیلنگ، یک سر آن را به شیر ورودی و بخش دیگر را به دستگاه متصل نمایید. نکته حائز اهمیت در این مرحله این است که حتما از کیفیت و درستی اتصالات اطمینان حاصل کنید. سپس محدود کننده جریان فاضلاب و بست فاضلاب با استفاده از یک شیلنگ دیگر به یکدیگر متصل می شوند. سپس خروجی فیلتر کربن را توسط شیلنگ سوم به شیر برداشت روی سینک وصل کنید. در آخر نیز با استفاده از شیلنگ چهارم، سه راهی ورودی کربن و شیر قطع که روی منبع وجود دارد را به یکدیگر متصل کنید.
راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

نصب شیر برداشت

به منظور نصب شیر برداشت یک سوراخ با قطر 11 در محل مناسب ایجاد کنید. این نقطه بهتر است در قسمت موردنیاز برای استفاده قرار داشته باشد. به همین دلیل پیش از شروع این کار، از محل مورد نظر اطمینان حاصل کنید. پس از تعیین محل مناسب، شیر را توسط مهره های مخصوص روی سینک سفت کنید. تا به خوبی و به شکل ثابت در جای خود قرار بگیرد. این شیر یکی از قسمت هایی که تاثیر بسزایی در کیفیت آب خروجی دارد. به همین دلیل استفاده از یک شیر برداشت اورجینال بسیار با اهمیت است.
اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه آب اورجینال
مخازن دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

اهمیت نصب صحیح دستگاه تصفیه

نصب دستگاه های تصفیه خانگی، مراحل مختلفی دارد. در کنار اهمیت انتخاب دستگاه مناسب، نصب درست آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل بهترین روش، استفاده از خدمات پس از فروش مراکز فروش دستگاه های تصفیه آب است. در این مراکز عمدتا خدماتی همچون نصب یا تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب نیز انجام می شود. در همین راستا و با توجه به نصب صحیح دستگاه حتما از افراد متخصص استفاده نمایید. چرا که در صورت عدم نصب صحیح، علاوه بر کاهش عمر دستگاه و خرابی زودهنگام آن، کیفیت آب خروجی دستگاه نیز مناسب نخواهد بود.

از قطعات اورجینال استفاده کنید

همان طور که اشاره شد نصب اصولی و صحیح دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که وجود اشکال در یک بخش، علاوه بر کاهش راندمان کلی دستگاه، آب بی کیفیتی را نیز تولید می کند. اما نکته مهم هنگام نصب دستگاه استفاده از قطعات اصلی و اورجینال است. برخی افراد گمان می کنند که این موضوع اهمیتی ندارد در صورتی که تاثیر مستقیمی بر کیفیت آب خواهد داشت. قطعه بی کیفیت علاوه بر عمر کوتاه و تاثیر بر سایر قسمت ها، ممکن است دارای آلودگی هایی نیز باشد. از همین رو حتما هنگام نصب از دستگاه مطمئن شوید که نصاب از قطعات اصلی خود دستگاه استفاده می کند.

به ویدیو ها اعتماد نکنید

اگر در سطح اینترنت جستجو کنید ویدیو های زیادی را در مورد نصب انواع دستگاه تصفیه آب مشاهده می کنید. شاید تا حدودی هم این ویدیو ها شما راهنمایی بکنند و بتوانید دستگاه خود را نصب هم بکنید. اما این ویدیو ها هرگز فوت کوزه گری را به شما نمی آموزند و شما از نکات مهم و پنهانی که باید بدانید مطلع نمی شوید. پس ممکن است در حین نصب دستگاه یا بعد از آن به مشکل بخورید و حداکثر راندمان را نتوانید داشته باشید. مدل های مختلف دستگاه های تصفیه آب باعث شده نصب آن ها هم کمی با یکدیگر تفاوت داشته باشند. بنابراین بهتر است از متخصص این کار کمک بگیرید تا با نصب اصولی و حرفه ای در کمترین زمان ممکن بتوانید از دستگاه خود استفاده کنید. نصب اصولی دستگاه باعث افزایش راندمان و همچنین طول عمر دستگاه شما می گردد. پس اگر به فکر سلامت دستگاه خود هستید بهتر است نصب آن را به ما بسپارید.

کم شدن طول عمر دستگاه با نصب غیر اصولی

 همان طور که گفتیم نصب غیر اصولی دستگاه می تواند مشکلات عدیده ای را برای خریدار بوجود آورد. برای مثال انتخاب نادرست محل نصب که شاید در نگاه اول موضوع مهمی نباشد می تواند باعث خرابی دستگاه در طولانی مدت گردد. و یا متصل نکردن صحیح قطعات به یکدیگر نیز میتواند دیر یا زود باعث نشتی دستگاه شود و همین نشتی علاوه بر خود دستگاه به قسمت های دیگری مانند بدنه کابینت آسیب می رساند. بنابراین وجود یک متخصص با تجربه که کار نصب دستگاه را به خوبی و با دقت در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد و علاوه بر این بتواند مشکلات غیر قابل پیشبینی را به خوبی حل کند از اهمیت زیادی برخوردار است.

نصب دستگاه تصفیه آب توسط متخصصان آبینه

همان طور که گفتیم، نصب و راه اندازی دستگاه های تصفیه آب یک کار تخصصی است. این کار بهتر است توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود. مجموعه آبینه که یکی از بهترین عرضه کنندگان دستگاه های تصفیه آب و قطعات جانبی در کشور می باشد، خدماتی گوناگونی را ارائه می دهد. نصب دستگاه تصفیه آب نیز یکی دیگر از خدمات این مجموعه می باشد. تا از کیفیت آب خروجی و عدم ایجاد مشکل و یا خرابی هنگام نصب آسوده خاطر باشید. برای دریافت خدمات و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.
سبد خرید
×
واتساپ