نصب دستگاه تصفیه آب

نصب دستگاه تصفیه آب از بخش های مهم پس از تهیه دستگاه، برای استفاده از آبی سالم و با کیفیت است. این کار به دلیل اهمیت بالا، باید به بهترین شکل و با اصول صحیح انجام شود. لازم به ذکر است این کار از جمله خدمات ارائه شده توسط مجموعه آبینه به مشتریان عزیز می باشد. تا با اطمینان خاطر پس از تهیه دستگاه مورد نظر، از کیفیت آب خروجی و البته نصب صحیح دستگاه خود آسوده خاطر باشند. برای اینکه نصب به درستی انجام شود، باید مراحل را به دقت اجرا کرد. تا آب خروجی از دستگاه با کیفیت و با فشاری مناسب همراه باشد. چرا که هدف از تهیه دستگاه تصفیه آب ، نوشیدن آبی سالم و گوارا است.

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

برای شروع ابتدا یک انشعاب برای ورود آب لوله کشی به دستگاه تصفیه آب ایجاد کنید. دقت کنید پیش از شروع کار، آب ورودی ساختمان را چند دقیقه ای قطع کنید. پس از آن شیر پیسوار آب سرد که در زیر سینک وجود دارد را باز کنید. به لوله آب سرد یک سه راهی انشعاب آب ورودی متصل کنید و بعد از آن شیر پیسوار را به سه راهی انشعاب آب ورودی وصل کنید. پس از طی این مراحل باید شیر را در حالت بسته قرار دهید. سپس می توانید اقدام به نصب دستگاه خود کنید.

برای نصب دستگاه بهتر است فضایی مناسب در زیر سینک آشپزخانه در نظر بگیرید. همچنین می توانید از دیواره کابینت به عنوان تکیه گاه دستگاه نیز استفاده کنید. پس از آن با کمی فاصله از کف کابینت، دستگاه را به آن پیچ کنید. با استفاده از نوار تفلون نیز رزوه های روی تانک دستگاه را کاملا نوار پیچی کنید. سپس شیر مخزن را به ورودی تانک وصل کنید. دقت داشته باشید که برای محکم کردن شیر به هیچ عنوان از آچار و دیگر ابزار مشابه استفاده نکنید. چرا که احتمال ایجاد صدمه به محل اتصال وجود دارد.

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر هایی که در دستگاه تصفیه آب وجود دارد تقریبا ۹۹.۹۱٪ از ناخالصی های آب را از بین می برد. این ناخالصی ها شامل مواد شیمیایی مضر مثل کلر، نمک، سرب و ماسه است. یکی از مشکلات آب لوله کشی شهری وجود مقدار زیاد کلر در آن است که به دلیل ضدعفونی آب به آن اضافه می شود. اگر کلر از منابع آب حذف نشود به صورت بخار یا گاز از شیرهای آب خارج می شود که این بخار سرطان زا است و امکان افزایش به آسم و آلرژی را افزایش می دهد علاوه براین گاز کلر مشکلاتی مانند احساس خستگی و سردرد را به همراه دارد. اگر شما از آب تصفیه نشده استفاده می کنید باید در طول روز چندین بار پنجر ها را باز کنید تا اثرات گاز کلر از بین برود.

دستگاه تصفیه آب با فیلتر هایی که دارد باعث می شود تا آب سالم به دست شما برسد.گرچه آب لوله کشی با عبور از سیستم تصفیه شهری بسیاری از آلودگی های خود را از دست می دهد اما همچنان نمی توان گفت که تمام آلودگی های موجود در آب را حذف می کند و به تنهایی برای تصفیه آب کافی نیست.

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

نصب شیر برداشت

به منظور نصب شیر برداشت یک سوراخ با قطر 11 در محل مناسب ایجاد کنید. این نقطه بهتر است در قسمت موردنیاز برای استفاده قرار داشته باشد. به همین دلیل پیش از شروع این کار، از محل مورد نظر اطمینان حاصل کنید. پس از تعیین محل مناسب، شیر را توسط مهره های مخصوص روی سینک سفت کنید. تا به خوبی و به شکل ثابت در جای خود قرار بگیرد.

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب

اتصال و نصب شیلنگ های تصفیه

در ادامه مراحل نصب دستگاه تصفیه آب، از 4 عدد شیلنگ به منظور ایجاد ارتباط بین بخش های مختلف دستگاه استفاده می شود. در این مرحله باید با کمک یک شیلنگ، یک سر آن را به شیر ورودی و بخش دیگر را به دستگاه متصل نمایید. نکته حائز اهمیت در این مرحله این است که حتما از کیفیت و درستی اتصالات اطمینان حاصل کنید. سپس محدود کننده جریان فاضلاب و بست فاضلاب با استفاده از یک شیلنگ دیگر به یکدیگر متصل می شوند. سپس خروجی فیلتر کربن را توسط شیلنگ سوم به شیر برداشت روی سینک وصل کنید. در آخر نیز با استفاده از شیلنگ چهارم، سه راهی ورودی کربن و شیر قطع که روی منبع وجود دارد را به یکدیگر متصل کنید.

نصب دستگاه تصفیه آب

تست و راه اندازی دستگاه

همه ی محفظه ها را به منظور کنترل و اطمینان خاطر از وجود کارتریج ها بررسی کنید. باید فشار منبع به درستی بررسی و بین 5 تا 10 PSI قرار داشته باشد. اگر فشار روی اعداد استاندارد قرار نداشت، باید فشار و باد منبع مجدد تنظیم شوند. سپس شیر منبع را باز کرده و سپس دو شاخه را به برق بزنید. بعد از انجام این کار محل اتصالات را به خوبی بررسی نمایید تا مشکل نشتی نداشته باشد. پس از اطمینان خاطر از کارکرد درست دستگاه، اجازه دهید تا همچنان به کار خود ادامه دهد. تا زمانی که منبع کاملا پر و پمپ خاموش شود. پس از این کار جهت تخلیه آب منبع، دو شاخه را از برق بکشید. سپس می توانید شیر برداشت را باز کنید تا آب تخلیه شود.

نصب دستگاه تصفیه آب توسط متخصصان آبینه

همان طور که گفتیم، نصب و راه اندازی دستگاه های تصفیه آب یک کار تخصصی است. این کار بهتر است توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود. مجموعه آبینه که یکی از بهترین عرضه کنندگان دستگاه های تصفیه آب و قطعات جانبی در کشور می باشد، خدماتی گوناگونی را ارائه می دهد. نصب دستگاه تصفیه آب نیز یکی دیگر از خدمات این مجموعه می باشد. تا از کیفیت آب خروجی و عدم ایجاد مشکل و یا خرابی هنگام نصب آسوده خاطر باشید. برای دریافت خدمات و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.